X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
چهارشنبه 17 آذر 1395

لاغری با خندیدن

لاغری با خندیدن

برای لاغر شدن به نحوی باید چربی های اضافه در چرخه سوخت و ساز بدن قرار بگیرد. روش های متفاوت و آسانی برای افزایش متابولیسم و تسریع سوخت و ساز بدن وجود دارد. یکی از روش لاغری خنده دار اما علمی، لاغری با خندیدن است. به گفته متخصصان صد بار خندیدن از ته قلب به اندازه ده دقیقه ورزش «پارو زدن ثابت» و یا پانزده «دقیقه دوچرخه ‏سواری ‏ثابت» انرژی بدن را مصرف می کند.

هفته گذشته بعنوان مشاور در یک دروه آموزشی شرکت داشتم. از قضا مهمان آن برنامه آقای حسن ریوندی، کمدین معروف کشورمان بودند. در ادامه ضمن بازگو کردن مراحل موفقیتشان، به اجرای برنامه پرداختند. همان جا بود که متوجه شدم چقدر خنده، بر افزایش سطح یادگیری فراگیران تاثیر گذاشت. بنابراین تصمیم گرفتم در اولین فرصت، تاثیر خندیدن را بر کاهش وزن و لاغری بازگو کنم. 


  

عملکرد خندیدن

همه ی ما ضرب المثل “ خنده بر هر درد بی درمان دواست ” را شنیده ایم. خندیدن تاثیرات بسیاری بر روی سلامت روحی و جسمی افراد دارد. چرا که خنده باعث بروز احساسات و افکار مثبت می شود.

همان طور که در مقالات پشین اشاره کردیم، کم رویی و خجالت، خود خوری و حرص خوردن، عدم اعتماد به نفس و نه ” نه گفتن “، باعث افت سلامت روانی میشود. از طرفی دیگه برهم خوردن ترشحات هورمونی بر اثر این موراد موجبات چاقی و اضافه وزن را فراهم میکند.

در این میان، پزشکان می گویند ده دقیقه خندیدن در روز،  موجب کاهش هورمون های استرس میشود و در نتیجه به ‏سوخت و ساز بهتر ‏مواد غذایی در بدن کمک می کند. اطلاع از همین موضوع کمک شایانی به لاغری و کاهش وزن میکند.‎ ادامه مطلب در سایت منبع...


سایت منبع:  لاغری و کاهش وزن


برگرفته از نوشته:  لاغری با خندیدن

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.